«

»

TESTUJEMY GOGGLE!!!

TESTUJEMY GOGGLE!!!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzi czas, kiedy nie sposób wybrać się na trening bez przyciemnianej szybki. I nie chodzi tutaj tylko o lansik ;) Trzeba pamiętać, że ostre światło słoneczne może powodować uszkodzenia oczu. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w porządne okulary słoneczne które uchronią nas nie tylko przed wpadającymi muszkami, ale przede wszystkim przed promieniowaniem ultrafioletowym.
Dzięki firmie GOGGLE mamy okazje przetestować 2 modele okularów przeciwsłonecznych – E885 – stworzone z myślą o kolarstwie i bieganiu oraz T436 – przeznaczone bardziej do sportów zimowych.

IMG_4315

Na co przede wszystkim zwracaliśmy uwagę?

Najważniejszą cechą okularów przeciwsłonecznych jest dla nas ochrona przed szkodliwym promieniowaniem. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę właśnie na ten obowiązkowy dodatek. Obie pary posiadają filtr UV 400. Do codziennego uprawiania sportu taka wartość spokojnie wystarczy. Oczywiście na nartach przydałby się większy filtr ponieważ śnieg odbija promienie słoneczne, a co za tym idzie oczy są narażone na większe szkody;)
Obie pary posiadają specjalną powłokę zabezpieczającą przed zaparowaniem. O ile sprawdza się to przy spokojnym wysiłku, przy mocnym treningu kiedy temperatura ciała mocno podskakuje niestety okulary trzeba częściej przecierać.
Dodatkowo okulary do sportów zimowych posiadają elastyczny pasek do zamocowania zamiast nauszników. Praktycznie nie da się ich zgubić co jest zwłaszcza dla niektórych z nas dużym plusem;) Przy tym modelu warto również wspomnieć profilowanych miękkich wkładkach, które dopasowują się do kształtu twarzy. Są to okulary przeznaczone głównie do narciarstwa biegowego, jednak dobrze sprawdzają się też przy alpejskiej jeździe na nartach. Niestety przy większej prędkości mogą wam łzawić oczy. Na koniec oczywisty plus – wyglądają rewelacyjnie;)
Okulary rowerowe E885 są bardzo lekkie. Daje to poczucie komfortu podczas użytkowania – można niemal o nich zapomnieć. Dodatkowo szerokie szkła nie ograniczają widoczności, nic nie uwiera. Model ten jest bardzo elastyczny i odporny na złamania. Bardzo podoba nam się możliwość wymieniania szybek. Pozwala to dostosować kolor szybki do danej sytuacji pogodowej. Do zestawu dołączone zostało porządne etui. Dobry komfort widzenia zapewniają też polaryzowane soczewki. Dzięki temu wyraźnie widzimy nie tylko koło osoby przed nami;)
Podsumowując oba modele sprawdzają się w warunkach do których są przeznaczone. Ceny kształtują się od 99-129zł co jest świetną ceną za wysoką jakość.

_DSC0808

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>